به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار

مراحل برگزاری انتخابات در سامانه چگونه است؟

با سلام و درود

در این پست  قصد داریم کمی مراحل برگزاری در انتخابات رو توضیح بدیم:

مرحله اول: تعریف اطلاعات پایه مانند تنظیمات یک انتخابات یا چندین انتخابات به صورت همزمان، تعریف کاندیدهای هر انتخابات و تعریف رای دهندگان می باشد.

مرحله دوم: اعتبارسنجی اطلاعات انتخابات توسط مدیر سامانه رای شمار هست تا اطلاعات انتخابات چک شود و اگر مشکلی داشت قبل از شروع رای گیری اصلاح شود

مرحله سوم: در این مرحله ، صفحه اطلاعات کاندیدا مانند اطلاعات شخصی و رزومه و سوابق ، فیلم و صوت تبلیغاتی کاندیدا ، که قبل از شروع رای گیری نمایش داده می شود تا رای دهندگان بتوانند در هنگام رای گیری تصمیم خود را در خصوص کاندیدای مورد نظر بگیرد.

مرحله چهارم: اطلاع رسانی به رای دهندگان و سپس شروع رای گیری است که امکان ثبت رای از طریق اپ و گوشی یا وب سایت و کامپیوتر و تبلت وجود دارد.

✅نظارت آنلاین داوران و ناظران: دوران میتوانند قبل از شروع رای گیری، تنظیمات انتخابات، اساسنامه ها و آیین نامه ها، کاندیدا و رای دهندگان را ببنید و از شروع انتخابات تا اختتام و شمارش آرا از طریق پنل مخصوص خودشان فرایند انتخابات را نظارت و تایید کنند.
✅مرحله اختتام رای گیری: بعد از زدن دکمه اختتام رای دهندگان اجازه ثبت رای نخواهند داشت .

مرحله شمارش آرا: در این مرحله سیستم شروع به شمارش آرای ثبت شده میکند . و در نهایت شمارش تایید و خلاصه انتخابات به صورت سند، جهت صورت جلسه کردن انتخابات در اختیار مجریان و ناظران قرار میگیرد و همزمان رای دهندگان می توانند نتایج را از قسمت سوابق در اپلیکیشن ها مشاهده نمایید.

  • توسط:
  • بازدید: 285
  • تاریخ نشر: 1399/07/22