به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار

مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار چگونه است؟

با سلام و درود

در این پست  قصد داریم کمی مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار رو توضیح بدیم:

مرحله اول: تعریف اطلاعات پایه مانند تنظیمات یک انتخابات یا چندین انتخابات به صورت همزمان، تعریف کاندیدهای هر انتخابات و تعریف رای دهندگان می‌باشد.

مرحله دوم: اعتبارسنجی اطلاعات انتخابات توسط مدیر سامانه رای شمار هست تا اطلاعات انتخابات چک شود و اگر مشکلی داشت قبل از شروع رای گیری اصلاح شود.

مرحله سوم: در این مرحله، صفحه اطلاعات کاندیدا مانند اطلاعات شخصی و رزومه و سوابق، فیلم و صوت تبلیغاتی کاندیدا، که قبل از شروع رای گیری نمایش داده می‌شود تا رای دهندگان بتوانند در هنگام رای گیری تصمیم خود را در خصوص کاندیدای مورد نظر بگیرد.

مرحله چهارم: اطلاع رسانی به رای دهندگان و سپس شروع رای گیری است که امکان ثبت رای از طریق اپ و گوشی یا وب سایت و کامپیوتر و تبلت وجود دارد.

✅نظارت آنلاین داوران و ناظران: دوران می‌توانند قبل از شروع رای گیری، تنظیمات انتخابات، اساسنامه‌ ها و آیین نامه ها، کاندیدا و رای دهندگان را ببنید و از شروع انتخابات تا اختتام و شمارش آرا از طریق پنل مخصوص خودشان فرایند انتخابات را نظارت و تایید کنند.

مرحله اختتام رای گیری: بعد از زدن دکمه اختتام رای دهندگان اجازه ثبت رای نخواهند داشت.

مرحله شمارش آرا: در این مرحله سیستم شروع به شمارش آرای ثبت شده می‌کند و در نهایت شمارش تایید و خلاصه انتخابات به صورت سند، جهت صورت جلسه کردن انتخابات در اختیار مجریان و ناظران قرار می‌گیرد و همزمان رای دهندگان می‌توانند نتایج را از قسمت سوابق در اپلیکیشن‌ها مشاهده نمایند.

  • توسط:
  • بازدید: 511
  • تاریخ نشر: 1399/07/22

مطالب مرتبط

سامانه هوشمند رای شمار

سامانه هوشمند رای گیری

ادامه ...

انتخابات مدارس

انتخابات در مدارس

ادامه ...

سیستم انتخابات

انتخابات ، نظرسنجی ، همه پرسی

ادامه ...