به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

اخبار سایت

نظر سنجی آنلاین

نظر سنجی‌های آنلاین چیست؟

نظر سنجی آنلاین، نظر سنجی است که در آن شرکت کنندگان با تکمیل مجموعه‌ای از سؤالات در یک صفحه وب  پاسخ‌ها را از طریق سامانه نظر سنجی آنلاین ثبت می‌کنند و آن‌ها را برای درخواست کننده فرم نظر سنجی ارسال می‌کنند. طراح نظر سنجی آنلاین می‌تواند، پاسخ‌ها را برای همه و یا گروهی از افراد منتخب باز و قابل دسترس نگه دارد. نظر سنجی‌های آنلاین گزینه‌ای انعطاف پذیر، راحت و با صرفه جویی در زمان و هزینه است که افراد با مشارکت در آن و پاسخ به سؤالات می‌توانند افکار و دهنیت خود را در یک خصوص ارائه دهند تا صاحبان آن نظر سنجی اعم از شرکت‌ها، مؤسسات و ارگان‌های دولتی و خصوصی با ذهنیت کارمندان، مشتریان، صاحبان کسب و کار و همکاران خود آشنا شده و از پاسخ‌های داده شده توسط آنان در نظر سنجی، برای پیشبرد اهداف شرکت و ارتقاء سطح کیفیت امور و خدمات، استفاده کنند.

تعریفی ساده‌تر: نظر سنجی‌ها برای درک افکار عمومی ایجاد شده‌اند و به آن دسته از افرادی ارائه می‌شود که در تعمیم نظر کل آن سازمان و یا شرکت تأثیرگذار باشند.

چرا از نظرسنجی آنلاین استفاد می کنیم؟

جمع آوری داده‌های زیاد با منابع کمتر          

ایجاد نظر سنجی آنلاین واقعاً یکی از سریعترین روش‌های جمع آوری بازخورد و نظر است. برای ایجاد یک نظر سنجی الکترونیکی فقط چند کلیک طول می‌کشد. این روش در مقایسه با سایر روش‌های تحقیق در بازار، داده‌ها را از منابع بسیار کم جمع آوری می‌کنند. بعلاوه، به دلیل عدم ورود اطلاعات در زنجیره مراحل، احتمال اینکه هرگونه اشتباه ورودی و عدم دقت در نتایج ایجاد شود، کم است.

دریافت بازخورد سریع

نظرسنجی‌های آنلاین به شما کمک می‌کنند برای هر ایده یا رویدادی، بازخوردی دریافت کنید. بنابراین، درنهایت می‌توانید تصمیماتی بگیرید که با داده‌های قوی پشتیبانی می‌شوند. این احتمال موفقیت شما را افزایش می‌دهد و اقدامات آینده شما را استراتژیک می‌کند.

از داده‌های جمع آوری شده در نظر سنجی آنلاین، می‌توان برای تهیه گزارش و تجزیه و تحلیل و بهبود ارائه خدمات در زمان واقعی استفاده کرد. وقتی یک نظر سنجی آنلاین ایجاد می‌کنید درواقع پیامی را منتقل می‌کنید که نظرات آن مهم و تأثیر گذار بر امور کاری است. نظر سنجی‌های آنلاین می‌توانند نتایج فوری را به پاسخ دهندگان ارائه دهند، همچنین ایده روشنی به آن‌ها می‌دهد که نظر آنها در مقایسه با جمعیت بیشتری از افراد در یک امور خاص چگونه است؟

دسترسی به مخاطبان گسترده‌تری

نظر سنجی آنلاین، به لطف اینترنت، به آسانی توزیع و پاسخ داده می‌شود. ممکن است شرکت شما در تهران باشد اما برخی افراد در خارج از محیط شرکت و یا در هر جایی از دنیا می‌توانند از طریق بستر اینترنت با پاسخ به نظر سنجی اینترنتی، در این امر مشارکت داشته باشند.

توزیع و پاسخگویی آسان

نظر سنجی‌های آنلاین می‌توانند از طریق وب سایت، رسانه‌های اجتماعی، تلفن‌های هوشمند، کد QR یا ایمیل توزیع شوند. برای جاسازی آن ها در وب سایت، فقط به تعبیه یک قطعه کد احتیاج دارد. اشتراک در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از ابزار نظر سنجی آنلاین نیز ساده‌تر است، فقط کافیست روی یک دکمه کلیک کنید و پیام خود را ارسال کنید. نظر سنجی اینترنتی شامل یک سؤال است که می‌تواند یک سؤال تک گزینه‌ای یا چند گزینه‌ای باشد که پاسخ دادن به یک سؤال به سختی چند ثانیه طول می‌کشد، بنابراین نیازی به تلاش زیاد شخص پاسخ دهنده نیست.

تجزیه و تحلیل آسان

بیشتر ابزارهای رایگان ایجاد نظرسنجی آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که داده‌ها را به صورت نمودار، نمودار میله‌ای، نمودار دایره‌ای و موارد دیگر ارائه دهید بنابراین می‌توانید نتایج نظرسنجی‌های مختلف را مقایسه کنید، تجزیه و تحلیل متن را انجام دهید و فیلترهایی را ایجاد نمایید.

برای آگاهی بیشتر از فواید استفاده از نظر سنجی بررسی و مطالعه مقاله " فواید نظرسنجی و پرسش نامه آنلاین" پیشنهاد می‌گردد.

موارد معمول استفاده از نظر سنجی آنلاین 

انتخابات

شرکت‌های رسانه‌ای یا احزاب سیاسی می‌توانند قبل از انتخابات مقدماتی یا ریاست جمهوری از ابزار رأی گیری آنلاین استفاده کنند تا تصور کنند که چه کسی در بین همه نامزدها محبوبیت بیشتری دارد. با نظر سنجی‌ها می‌توان تصور منصفانه‌ای از احتمال پیروزی در انتخابات داشت.

ورزش ها

بسیاری از افراد ورزش را دنبال می‌کنند بنابراین، سازمان‌ها از رویدادهای ورزشی استفاده می‌کنند تا با مخاطبان خود درگیر شوند و تصمیمات شغلی بگیرند. به عنوان مثال در طول مسابقات فیفا، شرکت‌هایی مانند نایک و آدیداس می‌توانند در وب سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر نظر سنجی را برای پیش بینی برنده جام برگزار کنند. چنین تاکتیک‌هایی واقعاً می‌توانند به مشاغل کمک کنند تا با مشتریان خود درگیر شوند و رابطه خوبی با آنان برقرار نمایند.

تحصیلات

وب سایت‌های گسترده دوره‌های آنلاین، مؤسسات غیر انتفاعی یا علمی کاربردی و یا به طور کل دانشگاه‌ها می‌توانند یک نظر سنجی آنلاین سریع انجام دهند تا بفهمند آیا دانشجویان از برنامه درسی، نحوه تدریس اساتید و به طور کلی از این ترم خود راضی هستند یا خیر؟!

ویژگی‌های یک نظر سنجی آنلاین خوب و استاندارد

نظر سنجی اینترنتی

طراحی سوالات درست

اگرچه تعریف " سؤالات درست" ذهنی است، اما باید در طراحی آنان ریزتر شد که یکی از بهترین روش طراحی سؤالات این است که از پرسیدن سؤالات حساس پرهیز شود به بیان دقیق‌تر سوالاتی که ممکن است به احساسات یا عقاید مذهبی کسی آسیب برساند، خودداری گردد و در عوض از کلماتی استفاده کنید که معنی را به وضوح منتقل می‌کنند.

سؤالات نظر سنجی را به گونه‌ای بیان کنید که اطلاعات دقیق مورد نیاز شما را استخراج کرده و از احتمال پاسخ مبهم جلوگیری کند. گزینه‌ها نیز باید به طور متقابل از هم جدا باشند. در صورتی که فکر می‌کنید پاسخ دهنده نمی‌تواند پاسخ شفافی را انتخاب کند، به او گزینه‌ای بدهید تا عدم قاطعیت خود را بیان کند. از کلمات اختصاری و ناشناخته نیز هرگز استفاده نکنید.

با مخاطب ارتباط برقرار کنید.

یک نظر سنجی آنلاین خوب باعث جلب توجه مخاطبان می‌شود یعنی ظاهر و سبک طراحی سؤالات طوری باشد که توجه مخاطب را جلب کند و به او انگیزه‌ای برای مشارکت بدهد، همچنین پاسخگویی به سؤالات باید تجربه‌ای بی دردسر و سرگرم کننده برای مخاطب باشد. نکته مهم دیگر اینکه نظر سنجی‌های آنلاین URL های خود را باید به گونه‌ای تنظیم کنند که خواناتر و معنی دارتر باشند، اگر URL ها به صورت متن ساده و از طریق ایمیل به اشتراک گذاشته شوند، کاربر پسندتر خواهند بود.

هدفمند باشد.

نظر سنجی آنلاین باید در محلی نمایش داده شود که برای همه دستگاه‌ها به راحتی در دسترس، قابل اجرا و پاسخگو باشد. بهترین راه برای دریافت پاسخ بیشتر به نظر سنجی اینترنتی، قرار دادن آن‌ها به صورت تاکتیکی در وب سایت شماست. یکی دیگر از راه‌های عالی برای جلب توجه و نمایان شدن بیشتر، به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی آن هم در زمان اوج استفاده است.

به خوبی توزیع شده باشد.

راه عالی دیگری برای بودن در مرکز توجه وجود دارد که آن هم، به اشتراک گذاشتن نظر سنجی‌های زنده در شبکه‌های اجتماعی و در زمان اوج استفاده از آنان توسط کاربران است. زیرا اشتراک نظر سنجی‌های آنلاین از طریق شبکات اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام میزان پاسخ را افزایش می‌دهد. مردم اغلب اوقات فراغت خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند و از این رو بد نیست که به سوالی پاسخ دهند که فقط به چند کلیک نیاز دارد.

انگیزه جهت مشارکت

یکی از راه‌های جلب توجه مردم و مشارکت در شبکه‌های اجتماعی، دادن انگیزه به مخاطبان است. جدا از مشارکت رایگان در نظر سنجی اینترنتی، که به خودی خود یک عامل محرک برای مشارکت و پاسخگویی است، می‌توانید کارت هدیه‌ای را نیز برای اولین شخصی که به سؤال نظرسنجی پاسخ می‌دهد ارائه دهید.

برای آشنایی بیشتر با داشتن یک نظر سنجی آنلاین و موثر مطالعه مقاله " چگونه یک نظر سنجی اینترنتی موثر داشته باشیم؟" پیشنهاد می‌شود.
  • توسط:
  • بازدید: 148
  • تاریخ نشر: 1399/11/19

سایر اخبار

انتخابات ایثارگران، روزنامه نگاران و زنان مسلمان

انتخابات حزب مجمع ایثارگران، انجمن روزنامه نگاران زن ایرانی و جمعیت زنان مسلمان نواندیش

سامانه هوشند رای شمار با عنایت خدواند و تلاش اعضا مربوطه، امسال انتخابات را بر بستر امن و پیشرفته بلاکچین برگزار می‌کند ادامه ...

بلاک چین چیست؟

بلاک چین (Blockchain)  چیست؟

بلاک چین در وافع یک دفتر ثبت از تمام تراکنش‌هایی است که یک ارزش (value یا ارزش شامل: پول، مالکیت کالا، سهام، رأی، مجوز و..) را انتقال می‌دهند. نسخه‌ای از این دفتر کل در اختیار هر یک از اعضای شبکه خواهد بود. ادامه ...

پرسش نامه آنلاین

پرسش نامه آنلاین چیست؟

آیا می‌خواهید در مورد مخاطبان و خواسته و اهداف آنان بیشتر بدانید؟ یا شاید بخواهید بدانید که آن‌ها چقدر محصولات یا خدمات شما را دوست دارند؟ یا اینکه در راستای تحقق اهداف شرکت خود چه اموری باید انجام شود؟ ادامه ...

دومین کنگره مجمع ملی زنان اصلاح طلب

مجمع ملی زنان اصلاح طلب آنلاین و غیر حضوری برگزار شد

مجمع ملی زنان اصلاح طلب در تاریخ جمعه هفدم بهمن با پیام رئیس دولت اصلاحات آغاز و به‌صورت مجازی برگزار گردید. مجمع ملی زنان اصلاح طلب برگزاری انتخابات آنلاین ادامه ...

هفته پر انتخابات سامانه هوشمند رای شمار

هفته پر انتخابات سامانه هوشمند رای شمار

سامانه هوشمند رای شمار در هفته گذشته با برگزاری چندین انتخابات همزمان و بسیار حساس که همگی در سطح کشوری با موفقیت به انجام رسانید بار دیگر به مشتریان خود اطمینان خاطر، امنیت و سرعت در برگزاری انتخابات را هدیه کرد ادامه ...

چرا نظرسنجی و پرسش نامه‌های آنلاین

لزوم استفاده از نظرسنجی و پرسش نامه‌های آنلاین

زمانی که شما می خواهید در موقعیت های مختلف از جمله ارائه پایان نامه یا پروژه تحقیقاتی و یا بهبود عملکرد شرکت و سازمان خود پرسش نامه طراحی کنید تا با پاسخ به پرسش‌ها از طریق کاربران نیازهای اصلی شرکت مشخص گردد ادامه ...

دومین انتخابات هیات رئیسه مجمع جوانان

دومین انتخابات هیات رئیسه مجمع جوانان

دومین انتخابات ملی شورای مرکزی و بازرسین مجمع ملی جوانان به صورت ملی و فوق العاده، در تاریخ ۲۶ آذر ماه، از ۳۱ استان کشور، توسط سامانه هوشمند رای شمار ادامه ...

نظر سنجی آنلاین موثر و مفید

چگونه یک نظر سنجی اینترنتی موثر داشته باشیم؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که وقتی در یک سایت درحال گشت گذار هستید با گزینه‌هایی روبرو شوید که از شما می‌خواهد راجب موضوعی نظر دهید (نظر سنجی آنلاین)؛ ادامه ...

فواید نظرسنجی و پرسشنامه آنلاین

فواید نظرسنجی و پرسش نامه آنلاین

استفاده از اینترنت و انواع ارتباط توسط آن در دهه گذشته به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. با توجه به افزایش فعالیت های ارتباطی در این برهه زمانی، فعالیت های تحقیقاتی درباره اجتماعات مجازی، انواع روابط آنلاین و بسیاری موارد دیگر ادامه ...

انتخابات وزارت ورزش و جوانان از طریق رای شمار

برگزاری دومین انتخابات شورای مرکزی و بازرسین، مجمع ملی سازمانهای مردم نهاد جوانان

به گزارش رای شمار و به نقل از سایت خبری برنا، جلسه ستاد برگزاری دومین دوره انتخابات مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان امروز (22/09/1399) با حضور سجاد سالک مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی جوانان ادامه ...

اتخابات دانشگاهی و مدرسه آنلاین

هفته دانشگاهی و مدرسه ای سامانه رای شمار

برگزاری ۴۰ انتخابات همزمان در دانشگاه ها و بیش از ۲۰ مدرسه ادامه ...

 انتخابات انجمن انسان شناسی ایران

انتخابات هیئت مدیره و بازرس قانونی انجمن علمی انسان شناسی ایران

اعضای محترم پیوسته انجمن انسان شناسی ایران انتخابات هیات مدیره و بازرسین انجمن در مورخه ۲۳ و ۲۴ مهرماه ۱۳۹۹ از طریق سامانه رای شمار برگزار شد. ادامه ...

انتخابات اولیا مربیان مدارس

جشنواره ویژه مهر مدارس

پنل 350 نفره رایگان جهت برگزاری انتخابات مدارس کشور ادامه ...

انتخابات آنلاین انجمن بلاکچین ایران

برگزاری انتخابات آنلاین انجمن بلاکچین ایران در سامانه رای شمار

انجمن بلاکچین ایران یکی از معتبر ترین نهادهای که در خصوص رمز ارزها فعالیت و مدیریت می کند، انتخابات هیت رئیسه کار گروه استخراج رمز ارز را با سامانه رای شمار و با مشارکت حدود 80 درصدی با موفقیت به انجام رسانید. ادامه ...

انتخابات مجموعه مدارس غیر انتفاعی ایران زمین

انتخابات مجموعه مدارس غیر انتفاعی ایران زمین

مجموعه مدارس غیر انتفاعی ایران زمین برگزاری انتخابات انجمن اولیا مربیان خود را با سامانه رای شمار بعنوان اولین مدرسه کشور به انجام رساند ادامه ...

 سازمان نظام مهندسی معدن استان آذربایجان شرقی

انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن استان آذربایجان شرقی

مجمع سالیانه سازمان نظام مهندسی معدن استان آذربایجان شرقی پس از طی تشریفات اداری و کسب مجوز جهت برگزاری انتخابات هوشمند و آنلاین ، سامانه رای گیری آنلاین رای شمار را بعنوان سامانه مطئمن و امن جهت برگزاری انتخابات خود برگزید ادامه ...

انتخابات حزب بینش مردم سمنان

انتخابات حزب بینش مردم سمنان

انتخابات شورای مرکزی وانتخاب اعضای اصلی حزب بیشن مردم سمنان با 82 درص مشارکت در روز چهارشنبه 19 شهریور و از طریق سامانه رای شمار برگزار گردید ادامه ...

انتخابات آنلاین انجمن اسلامی دانشگاه ارومیه

دانشگاه ارومیه برای اولین بار انتخابات خود را توسط رای شمار به صورت آنلاین برگزار کرد

برای اولین بار انتخابات دانشگاه ارومیه با برگزاری انتخابات انجمن اسلامی دانشگاه بصورت غیر حضوری و آنلاین توسط سامانه رای شمار به انجام رسید ادامه ...

انتخابات هیت مدیره پردیس و نظر سنجی مسائل ساختمان

پردیس انتخابات هیت مدیره و نظر سنجی مسائل ساختمان خود را توسط رای شمار کاملا آنلاین برگزار کرد.

برای نخستین بار بلوک 4B91 از فاز 11 پردیس انتخابات هیت مدیره خود را با سامانه رای گیری هوشمند "رای شمار" برگزار نمود. ادامه ...

نسشت تابستانی مجمع دانش آموختگان شریف

برگزاری سه انتخابات همزمان مجمع دانش آموختگان دانشگاه شریف

نشست تابستانی مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف روز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه به صورت ترکیبی حضوری و آنلاین تشکیل جلسه داد. ادامه ...

انتخابات تعیین نماینده شورای مشورتی سمنان

انتخابات استانداری استان سمنان

برگزاری انتخابات تعیین نماینده شورای مشورتی استان سمنان ادامه ...

رای گیری بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان

انتخابات بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان آنلاین و غیر حضوری برگزار خواهد شد.

برگزاری انتخابات بیمارستان فوق تخصصی بیمارستان میلاد اصفهان توسط سامانه رای شمار به صورت آنلاین برگزار می گردد. ادامه ...

دانشکده دندان پزشکی اصفهان

برگزاری آنلاین انتخابات کمیته پژوهش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

برگزاری آنلاین انتخابات کمیته پژوهش دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سامانه رای شمار در تاریخ 9 اردیبهشت سال 99 ادامه ...

انتخابات آنلاین، انتخابات غیر حضوری

برگزاری انتخابات آنلاین کانون همبستگی شاهد

برگزاری انتخابات آنلاین کانون همبستگی شاهد از ساعت 10 صبح روز پنج شنبه 28 فروردین آغاز شد. ادامه ...

رای گیری الکترونیکی

انتخابات آنلاین و غیر حضوری گامی در جهت پیشگیری از شیوع بیماریها

ر این طرح به جهت جلوگیری از شیوع بیماریهای واگیر دار از جدمله بیماری کرونا که دامنه گسترش آن فراگیر شده است و همچنین بکارگیری گسترش فناوریهای نوین طرح برگزاری رایگان انتخابات و کاهش 30 درصدی قیمت ها به تصویب رسید. ادامه ...

انتخابات پارک علم و فناوری یزد

برگزاری انتخابات غیر حضوری پارک علم و فناوری استان یزد

انتخابات غیر حضوری پارک علم و فناوری استان یزد با موفقیت به انجام رسید. ادامه ...

انتخابات با فناوری بلاک چین

بلاک چین و انتخابات امن

سامانه رای شمار در راستای بکارگیری آخرین فناوری‌های روز دنیا، تصمیم دارد تا نسخه ای از سامانه خود را مبتنی بر بلاک چین معرفی نماید. در حال حاضر بسیاری از ارائه کنندگان خدمات مبتنی بر اینترنت به فکر استفاده از این فناوری هستند. ادامه ...