. سامانه رای شمار چرا رای شمار؟ رایگان شروع کن راهنمای رای شمار بلاگ اخبار مشتریان ما
ورود/ ثبت نام

قوانین رای شمار

قوانین رای شمار

قوانین عمومی

قوانین رای شمار توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های رای شمار منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات رای شمار تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات رای شمار اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی شما از سرویس‌‏ها و خدمات رای شمار استفاده می‏‌کنید که سفارش اینترنتی خود را ثبت و خرید کنید و این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود. در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که رای شمار به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت رای شمار را دارند ، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است.

ماده اول

کاربران می‌بایست برای خرید اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی و غیره را به درستی وارد کنند.

تبصره اول : اشخاص حقیقی و حقوقی حق عضویت یا خرید از سایت را دارند.

تبصره دوم: خرید یا عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.

تبصره سوم: کاربر در صورت عضویت باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

تبصره چهارم: کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره پنجم: به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

تبصره ششم:مشخصات کاربران شما در سامانه رای شمار محفوظ است و سامانه رای شمار هیچ گونه استفاده ابزاری از اطلاعات شما نخواهد کرد و در اختیار سایر کسب و کارها قرار نخواهد داد.

ماده دوم

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری کلمه کاربری و رمز عبور خود در سایت می باشد و در صورتی که آن را به غیر واگذار نماید. در صورت سوء استفاده از آن مسئول مستقیم آن می باشد.

ماده سوم

افراد بالای ۱۸ سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) در سایت رای شمار را دارند.

تبصره: رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و رای شمار هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

ماده چهارم

گاهی ممکن است به دلیل تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌طور موقت غیرقابل دسترس شود و کاربران حق اعتراض ندارند.

تبصره : رای شمار این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.

ماده پنجم

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل از طرف رای شمار به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین رای شمار مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

ماده ششم

چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

ماده هفتم

به منظور اطمینان و صحه گذاری بر نحوه عملکرد سیستم رای شمار، کلیه اطلاعات اعضاء در سیستم رمزگذاری میشود و از این طریق به هیچ عنوان مشخص نیست که در این سیستم چه کسی به چه کسی رای داده است. هویت رای دهندگان در سیستم کد میشود و قابل دسترسی نیست همچنین به چه کسی هم رای داده است نیز کد گذاری میشود و مشخص نیست که عضو مربوطه به چه کسی رای داده است.

ماده هشتم

جزئیات داده های مشتری پس از اختتام فرآیند رای گیری و پس از گذشت یکماه بصورت اتوماتیک از سیستم حذف میگردد و فقط اطلاعات کلی و گزارش کلی مربوط به برگزاری انتخابات در سیستم نگهداری و حفظ میشود.

ماده نهم

برگزار کننده انتخابات مي پذيرد راي دهندگان را آگاه نمايد تا کد احراز خود را در اختيار ساير افراد نامرتبط قرار ندهد، چرا که کد احراز بصورت کد يکتا و به نام دريافت کننده ثبت شده است. در صورتی که شخص رای دهنده بصورت خودآگاه مرتکب این عمل شود عواقب آن با خود رای دهنده و مسئول برگزاری انتخابات است.

ماده دهم

خريدار پنل انتخاباتي از نظر سيستم همان مسئول و يا يکي از اعضاي تيم برگزاري انتخابات است و اين شخص مسئوليت احراز راي دهندگان خود را بعهده دارد و قبل از ثبت اعضاي شرکت کننده در راي گيري صلاحيت آنها و همچنين حق راي دهي آنها را بررسي و احراز نموده و سپس در سامانه ثبت مي کند.

ماده یازدهم

تيم برگزار کننده انتخابات بايستي بر روي نتايج حاصل شده از طريق ريز تراکنش هاي سامانه و گزارشات داخل سامانه نسبت به جهت اطمينان از صحت برگزاري انتخابات دقت نظر کافي داشته باشد و آنها را ملاک بررسی قرار دهند.

ماده دوازدهم

انتخابات با درجه اهمیت بالا ( به تشخیص برگزار کننده انتخابات ) با حضور ناظر بی طرف برگزار میشود و اختتام و تایید انتخابات توسط ایشان انجام میشود و مسوول برگزاری انتخابات میتواند ناظر فنی هم جهت نظارت بر روند صحیح انتخابات بر بستر اینترنت از قبل به سامانه رای شمار معرفی نماید و در محل برگزاری انتخابات حضور یابد

ماده سیزدهم

ساعات تایید مجوز برگزاری انتخابات بین ۷ صبح تا ۷ شب می باشد و سامانه رای شمار مجوز برگزاری انتخابات را بعد از ساعت ۷ شب صادر نمیکند. ولی مشارکت در انتخابات بصورت ۲۴ ساعت در هفته و حتی ایام تعطیل مهیا و مجاز می باشد مگر در زمانهای ارتقا سامانه یا قطعی های که از اراده رای شمار خارج است

ماده چهاردهم

سامانه رای شمار به هیچ نهاد دولتی، احزاب سیاسی، نهادهای نظامی و انتظامی وابسته نیست و هیچ جهت گیری سیاسی در سامانه رای شمار وجود ندارد.

ماده پانزدهم

کاربر می پذیرید که مشخصات کاندیدای خود و رای دهندگان خود را با دقت کامل تکمیل نماید و هر گونه ثبت اشتباه از سمت کاربر مسئولیتش بطور کامل با کاربر است و سامانه رای شمار در این خصوص مسئولیتی ندارد.

ماده شانزدهم

هیچ گونه تغییری در حین برگزاری انتخابات اعم از تغییر در مشخصات انتخابات و یا مشخصات کاندیدا یا رای دهندگان در سامانه وجود ندارد و تخلف محسوب میشود. لازم به ذکر است این تغییرات تا قبل از انتشار و شروع انتخابات توسط کاربر مجاز می باشد.

ماده هفدهم

حل اختلاف بین کمیته برگزاری انتخابات با رای دهندگان و کاندیدا با خود کمیته برگزاری انتخابات است و با توجه به ابزارهای ارائه شده از سوی سامانه رای شمار در ناحیه کاربری برگزار کننده این ا بزارات بصورت ریز تراکنش های کامل وجود دارد و به استناد به همان ریز تراکنش ها می توانند هر گونه شبه و ابهامی را پاسخ بدهند ولی چنانچه برای رفع ابهام و جلسات حل اختلاف به آرای اخذ شد از کارشناسی سامانه رای شمار دعوت به جلسه گردد، به ازای هر نفر ساعت کارشناسی مبلغ 500 هزار تومان محاسبه و می بایست از سوی کمیته برگزاری انتخابات پرداخت گردد.

ماده هجدهم

برگزاری انتخابات و مجوز انتشار انتخابات برای وزارت خانه ها، احزاب سیاسی، مراکز حساس نظامی، انتخابات شهری، سایر انتخابات حساس با درجه اهمیت و امنیت بالا، می بایست درخواست کتبی با مهر و امضا از بالاترین مرجع صاحب امضاء نهاد خودشان خطاب به شرکت رای گستران پارس مهر تهیه نمایند بدیهی است که مجوز برگزاری انتخابات نهاد بالاسری نیز به همراه نامه درخواست کتبی می بایست ارائه گردد. این مکاتبات کتبی همزمان با امضاء تفاهم نامه انجام خواهد شد. این بند برای بسته های عمومی که از طریق سایت نیز خریداری میشود، شامل میگردد وعدم ارائه مستندات فوق، تخلف و سامانه رای شمار خود را مجاز میدادند که از ادامه روند کار انتخاباتی در هر مرحله ی که باشد جلوگیری نماید.

ماده نوزدهم

طرف خریدار در این تفاهم نامه و یا برگزار کننده نمی تواند از کاندیدای جاری باشد پیشنهد میشود یک شخص بی طرف از سمت خریدار معرفی گردد، چنانچه خلاف این موضوع اثبات شود مسئولیت برگزاری انتخابات با خریدار می باشد.