به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

قوانین رای شمار

قوانین عمومی

قوانین رای شمار توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های رای شمار منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و خدمات رای شمار تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات رای شمار اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی شما از سرویس‌‏ها و خدمات رای شمار استفاده می‏‌کنید که سفارش اینترنتی خود را ثبت و خرید کنید و این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود. در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که رای شمار به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت رای شمار را دارند ، باید مفاد این توافق‌نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است.

ماده اول

کاربران می‌بایست برای خرید اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور و آدرس پست الکترونیکی و غیره را به درستی وارد کنند.

تبصره اول : اشخاص حقیقی و حقوقی حق عضویت یا خرید از سایت را دارند.

تبصره دوم: خرید یا عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به هیچ وجه پذیرفته نیست.

تبصره سوم: کاربر در صورت عضویت باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای ثبت نام مجدد و اخذ کلمه عبور جدید اقدام کند.

تبصره چهارم: کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره پنجم: به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد.

ماده دوم

کاربر، مسئول حفظ و نگهداری کلمه کاربری و رمز عبور خود در سایت می باشد و در صورتی که آن را به غیر واگذار نماید. در صورت سوء استفاده از آن مسئول مستقیم آن می باشد.

ماده سوم

افراد بالای ۱۸ سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) در سایت رای شمار را دارند.

تبصره: رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و رای شمار هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

ماده چهارم

گاهی ممکن است به دلیل تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌طور موقت غیرقابل دسترس شود و کاربران حق اعتراض ندارند.

تبصره : رای شمار این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد.

ماده پنجم

اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل از طرف رای شمار به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین رای شمار مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.

ماده ششم

چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

ماده هفتم

به منظور اطمینان و صحه گذاری بر نحوه عملکرد سیستم رای شمار، کلیه اطلاعات اعضاء در سیستم رمزگذاری میشود و از این طریق به هیچ عنوان مشخص نیست که در این سیستم چه کسی به چه کسی رای داده است. هویت رای دهندگان در سیستم کد میشود و قابل دسترسی نیست همچنین به چه کسی هم رای داده است نیز کد گذاری میشود و مشخص نیست که عضو مربوطه به چه کسی رای داده است.

ماده هشتم

جزئیات داده های مشتری پس از اختتام فرآیند رای گیری و پس از گذشت یکماه بصورت اتوماتیک از سیستم حذف میگردد و فقط اطلاعات کلی و گزارش کلی مربوط به برگزاری انتخابات در سیستم نگهداری و حفظ میشود.

ماده نهم

برگزار کننده انتخابات مي پذيرد راي دهندگان را آگاه نمايد تا کد احراز خود را در اختيار ساير افراد نامرتبط قرار ندهد، چرا که کد احراز بصورت کد يکتا و به نام دريافت کننده ثبت شده است.

ماده دهم

خريدار پنل انتخاباتي از نظر سيستم همان مسئول و يا يکي از اعضاي تيم برگزاري انتخابات است و اين شخص مسئوليت احراز راي دهندگان خود را بعهده دارد و قبل از ثبت اعضاي شرکت کننده در راي گيري صلاحيت آنها و همچنين حق راي دهي آنها را بررسي و احراز نموده و سپس در سامانه ثبت مي کند.

ماده یازدهم

تيم برگزار کننده انتخابات بايستي بر روي نتايج حاصل شده از طريق ريز تراکنش هاي سامانه و گزارشات داخل سامانه نسبت به جهت اطمينان از صحت برگزاري انتخابات دقت نظر کافي داشته باشد.