. سامانه رای شمار چرا رای شمار؟ رایگان شروع کن راهنمای رای شمار بلاگ اخبار مشتریان ما
ورود/ ثبت نام

پرسش و پاسخ های عمومی

سوالات متداول

شکایات مشتریان

سامانه رای شمار بیشتر برای چه نوع انتخاباتی مناسب است ؟

هر انتخاباتی که به نحوی در آن تعدادی کاندیدا معرفی میشود و تعدادی هم رای دهنده وجود دارد قابل استفاده است. این سامانه همچنین برای انتخابات شرکتهای سهامی عام و بورسی نیز قابل استفاده است. ضمن اینکه شما از این سامانه نیز می توانید حتی برای رای گیری روی اشیاء نیز استفاده نماید. به زبان ساده تر شما میتوانید کاندیدا خود را یک موضوع ثبت کنید و آنرا بصورت الکترونیکی به رای بگذارید.

چگونه می توان از سامانه رای شمار برای برگزاری انتخابات استفاده نمود؟

در گام نخست می بایست شما در سامانه ثبت نام نماید. پس از احراز هویت اولیه کاربر ثبت شده و تکمیل اطلاعات کاربر شما وارد ناحیه کاربری میشود. پس از اینکه وارد ناحیه کاربری شدید بایستی مطابق باشرایط برگزاری انتخابات سازمان و یا شرکت خود نسبت به خرید یک بسته انتخاباتی اقدام نمایید. پس از خرید بسته انتخاباتی، شما در سه گام اطلاعات پایه خود را تکمیل می کنید یعنی شامل 1- تعریف و ثبت انتخابات 2- تعریف و ثبت کاندیدا و نامزدهای انتخاباتی 3- تعریف افراد و اعضای که در رای گیری بصورت غیر حضوری و آنلاین شرکت میکنند.

چند نوع انتخابات می توان در رای شمار تعریف نمود و چگونه کار میکنند؟

شما می توانید 3 مدل انتخابات برگزار کنید 1- انتخابات حضوری که در این روش برای شما پس از ارائه مجوز رای گیری تعداد مشخص و مطابق با درخواست شما تعرفه رای گیری صادر میشود که کاربران می توانند با مراجعه به کامپیوتری که به همین منظور آماده شده است نسبت به رای گیری با وارد کردن کد احراز خود اقدام به رای گیری نمایند . در این حالت می توانند از QRCode نیز استفاده نمایند. 2- انتخابات آنلاین و غیر حضوری که در این روش نیاز به حضور در یک محل نیست و مسئول انتخابات با انتشار آدرس رای گیری برای اعضای که از قبل در سیستم ثبت نموده برای آنها آدرس صفحه رای گری را ارسال میکند و رای گیری در مدت زمان معین شده از طریق اینترنت انجام میشود . 3- مدل ترکیبی نیز ترکیبی از مدل حضوری و آنلاین می باشد بدین معنی که تعدادی از رای دهندگان که نمیتوانند بصورت حضوری در انتخابات شرکت کنند از طریق اینترنت و از راه دور می توانند نسبت به رای گیری اقدام نمایند

آیا داده های انتخاباتی ما در سامانه رای شمار امن خواهد بود؟

کلیه اطلاعات حساس و مهم کاربران و اعضای و کاندیداها در پایگاه داده بصورت رمزنگاری شده ثبت میشود . این امکان مربوط به رمزنگاری شرکت مایکروسافت می باشد

شناسایی رای دهندگان واحراز هویت آنها در رای شمار چگونه انجام میشود؟

احراز هویت رای دهندگان از دو مسیر برای سیستم قابل شناسایی می باشد. نخست شماره موبایل و دوم آدرس ایمیل. بایستی دقت داشته باشیم وقتی قرار است که یک انتخابات بصورت آنلاین و الکترونیکی برگزار شود بایستی داده های اعضای رای دهنده شامل شماره موبایل و یا ایمیل آنها با دقت و با صحت انجام شود.

اطلاعات و داده های انتخاباتی ما تا چه زمان روی سامانه رای شمار باقی می ماند؟

مطابق با توافق و قوانین بین خریدار پنل وسامانه رای شمار، داده های اصلی شما که خلاصه نتایج انتخاباتی شما هست برای همیشه در سامانه قابل دسترسی است و شما هر زمان می توانید به خلاصه انتخابات خوددسترسی داشته باشید ولی جزئیات و تراکنش های رای گیری حداکثر پس از یکماه از دسترس خارج میشود. برای این منظور شما میتوانید جهت نگهداری تراکنش های رای گیری خود از داخل پنل مدیریتی، اقدام به دریافت فایل تراکنش ها نمایید و برای خود نگهداری نمایید.

چگونه در رای گیری انتخابات رای شمار شرکت کنیم؟

برای شرکت در انتخابات شما میتوانید اپلیکیشن رای شمار را مستقیما از سایت رای شمار، کافه بازار و یا گوگل پلی دریافت کنید و برای کاربرانی که ازIOS استفاده میکنند و یا نمیخواهند اپلیکیشن ما را نصب کنند، میتوانند از نسخه وب اپلیکیشن ما استفاده کنند. از لینک ذیل می توانید یکی از اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دانلود و استفاده کنید.
https://rayshomar.ir/#app

آیا نصب اپلیکیشن رای شمار الزامی است؟

بلی الزامی است و فقط از طریق اپلیکیشن امکان رای گیری فراهم است،
برای کسانی که امکان نصب روی گوشی را ندارند توصیه میکنیم که از نسخه وب اپلیکیشن استفاده نمایند.

احراز هویت در رای شمار چگونه است؟

در سامانه رای شمار احراز هویت چند مرحله ای وجود دارد. مرحله اول احراز هویت توسط برگزار کننده در مرحله تعریف رای دهندگان انجام میشود (امکان تقلب توسط افراد متفرقه از بین می رود). در مرحله دوم سامانه هوشمند رای شمار احراز شدگان از سوی برگزار کننده انتخابات را با ارسال پیامک و دریافت کد شناسایی مجدد بررسی می کند.

تعداد رای دهندگان من زیاد است، چگونه آنها را در سامانه وارد کنم؟

با تهیه یک فایل اکسل که حاوی اطلاعات رای دهندگان است می توانید آنها در سایت بارگذاری کنید. نمونه فایل اکسل در ناحیه کاربری قابل مشاهده است.

چرا اعتبارسنجی انتخابات بایستی انجام شود؟

وقتی تعاریف انتخابات شما از نظر شما تکمیل گردید، می بایست اعتبار سنجی کنید در واقع اعتبارسنجی بصورت هوشمند و اتوماتیک کلیه تعاریف شما را بررسی میکند و در صورت مغایرت آنرا به شما اطلاع میده و در صورتی که مغایرتی مشاهده نگردید پیامی ظاهر میشود که در انتظار تایید مدیریت سامانه بمانید.

سپس مدیر سامانه اطلاعات ثبت شده شما را بررسی و چنانچه مغایرتی با اصول و قوانین کشوری نداشته باشد مجوز برگزاری آنرا صادر میکند.

رای دهندگان چگونه از شروع انتخابات مطلع می شوند؟

سامانه رای شمار برای رای دهندگان پیامک دعوت به انتخابات می فرستد. ما پیشنهاد می کنیم که اطلاع رسانی را از حداقل یک هفته قبل از شروع انتخابات را انجام دهید تا رای دهندگان برای استفاده از رای شمار آماده شوند.

به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارم.

برای ثبت اعتراض به انتخابات، به مسئول برگزاری مراجعه واز ایشان پیگیری کنید. مسئولیت برگزاری انتخابات مطابق با قوانین رای شمار بعهده برگزار کننده انتخابات می باشد و این سامانه مسئول تخلفات برگزار کننده نیست.

سوال دارید؟

سوال خودتون رو بپرسید