به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

مطالب

سیستم انتخابات

انتخابات، نظرسنجی، همه پرسی

انتخابات طبق تعاریف به جریانی رسمی جهت گزینش بین یک یا چند گزینه از طریق شمارش آرای شرکت کنندگان اطلاق می‌شود.

ادامه ...
انتخابات مدارس

انتخابات در مدارس

در مدارس کشور هر ساله چندین انتخابات برگزار می‌شود که می‌توان به انتخابات شواری دانش آموزی، انتخابات انجمن اولیا و مربیان و انتخابات شهردار مدرسه اشاره نمود.

ادامه ...
رای گیری الکترونیکی را از کجا شروع کنم ؟

رای گیری آنلاین و الکترونیکی را از کجا شروع کنم ؟

برای برگزاری انتخابات و رای گیری آنلاین باید از کجا شروع کنم ؟ و استفاده از سامانه رای گیری "رای شمار" چگونه است؟ کدام نوع از انوع انتخابات مناسب من است؟ در گام نخست شما می بایست در سامانه رای شمار ...

ادامه ...
رای گیری الکترونیکی

ویژگی‌های سامانه رای گیری الکترونیکی

هر سیستم رای گیری الکترونیکی می بایست حداقل‌های نیازمندی‌های یک انتخابات سنتی را برآورده کند این نیازمندی‌ها و الزامات عمدتا مرتبط با امنیت برگزاری انتخابات است و نقش تعیین کننده‌ای در فرایند رای گیری دارند.

ادامه ...
انتخابات مدیر، هیئت مدیره مراکز مسکونی و تجاری

انتخابات مدیر مراکز مسکونی و تجاری با سامانه رای شمار

اعضای مجمع عمومی چه کسانی هستند؟ کمک سامانه رای شمار برای برگزاری و انتخابات مدیر یا هئیت مدیره چیست؟ برای دانستن جواب این سوال ها روی لینک کلیک نمایید.

ادامه ...
مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار

مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه رای شمار چگونه است؟

خلاصله مراحل برگزاری انتخابات آنلاین در سامانه هوشمند رای شمار

ادامه ...
سامانه هوشمند رای شمار

سامانه هوشمند رای گیری

در سال های اخیر استفاده از سرویس های آنلاین نظیر سرویس نمایش خانگی و پیام رسان ها در دسته ی کارهای روزمره ما قرار گرفته و این نوید ورود جامعه مدرن به عصر آنلاین را می دهد. دوره ای که به سرعت در حال گسترش است و حتی بر کارهای جزئی نیز تاثیر گذار بوده.

ادامه ...
آیا سامانه رای گیری آنلاین قابل اعتماد هستند؟

آیا سامانه‌های رای گیری آنلاین قابل اعتماد هستند؟

رای گیری الکترونیکی، رای گیری است که از ابزارهای الکترونیکی برای اخذ رای و هم شمارش آراء و محافظت از آن استفاده می‌شود. انتخابات آنلاین و رای گیری‌ها از طریق رایانه‌های متصل به اینترنت در بستر نرم افزار رای گیری

ادامه ...
نکات مهم در برگزاری انتخابات آنلاین

نکات مهم در برگزاری انتخابات آنلاین

شاید سال گذشته کمتر کسی تصور می‌کرد سرویس های آنلاین در شرایط حساس به نقطه عطفی تبدیل شوند و بسیاری از نیازهای ما را برطرف کنند؛ از نیازهای حیاتی مانند تأمین مایحتاج تا سرگرم کردن.

ادامه ...
ایجاد  شعب رای گیری و صندوق‌های رای گیری

ایجاد امکان جدید شعب رای گیری و صندوق‌های رای گیری در رای شمار

یکی از مهمترین گزارشات آماری که در یک انتخابات می‌تواند مورد توجه قرار گیرد، گزارش میزان مشارکت رای دهندگان از طیف‌های مختلف و از مناطق مختلف به کاندیدای مورد نظر خود می‌باشد.

ادامه ...
احراز هویت در سامانه‌های آنلاین راگیری

احراز هویت در سامانه‌های آنلاین راگیری

همانطور که می‌دانید برگزاری انتخابات و شرکت در آن امری بسیار مهم و تأثیر گذار است زیرا مشارکت افراد در یک انتخابات تأثیر بسزایی بر کیفیت اجرایی شدن امور و اهداف آن سازمان یا مجموعه دارد،

ادامه ...
انواع رای گیری الکترونیکی

انواع رای گیری الکترونیکی و اهمیت شفافیت در انتخابات

شمارش آرا به طور کلی ساده است اما زمانی که بحث میلیون‌ها رای در میان باشد تبدیل به یک مشکل بزرگ می‌شود. فرایند رای گیری به صورت الکترونیکی تاریخ نسبتا طولانی در دنیای مدرن دارد.

ادامه ...
قواعد مهم در سامانه آنلاین

قواعد مهم که در هر سامانه آنلاین باید رعایت شود!

سامانه آنلاین به سامانه‌ای می‌گویند که مجموعه‌ای از خدمات و امکانات را برای کاربران در بستر وب و اینترنت ارائه می‌دهد و آنچه که می‌تواند سامانه را به یک سامانه فعال تبدیل کند،

ادامه ...
برگزاری انتخابات توسط سامانه انتخابات بی‌طرف

اهمیت برگزاری انتخابات توسط یک سامانه انتخابات بی‌طرف

برگزاری انتخابات آن هم به صورت آنلاین امری مهم است که امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و گسترش علم و تخصص افراد در این حوزه، اهمیت آن دو چندان شده است.

ادامه ...
رمزنگاری در سامانه رای گیری آنلاین

رمزنگاری در سامانه‌ رای گیری آنلاین

تاریخچه رمزنگاری به زمان روم و یونان باستان باز می‌گردد زیرا در آن زمان برای پنهان نگه داشتن اطلاعات مهم، نوشته هایشان را مطابق با جدولی که درست کرده بودند، رمزنگاری کرده و به جای حروف از اعداد استفاده می‌کردند تا برای همگان قابل تشخیص و شناسایی نباشد.

ادامه ...