. سامانه رای شمار چرا رای شمار؟ رایگان شروع کن راهنمای رای شمار بلاگ اخبار مشتریان ما
ورود/ ثبت نام

چرا رای شمار؟

چرا رای شمار؟

امنیت

سامانه رای شمار به منظور حفاظت از اطلاعات کاربران، کلیه داده‌های حساس را رمزنگاری می‌کند و این رمزنگاری از تکنولوژی Always Encryption بکار گرفته شده و در تمامی مراحل ثبت و مشاهده داده‌های حساس رمزنگاری شده است. علاوه بر این، تیم رای شمار بر روی بلاکچین اختصاصی خود نیز توسعه های پی در پی دارد تا در آینده ای نزدیک تمامی رای ها و مشخصات انتخابات روی بلاک چین اختصاصی "پارس مهر" ذخیره و نگهداری گردد. ما به کاربران اطمینان خاطر می‌دهیم که از دستکاری رای ها و داده ها جلوگیری می گردد

دقت و صحت

احراز هویت دو مرحله‌ای‌ در سامانه جهت ثبت رای اثبات صحت رای گیری را تضمین می‌کند، احراز اولیه از سمت برگزار کننده انتخابات از طریق سامانه رای شمار صورت می‌گیرد و احراز دوم از طریق نصب اپلیکیشن سامانه رای شمار انجام می‌شود و فقط به کاربرانی اجازه مشارکت در رای گیری را می‌دهد که از قبل توسط برگزار کننده انتخابات مشخص و دعوت شده باشند. کلیه آرا ثبت شده در سامانه به صورت مخفی و رمزنگاری شده است و در هیچ مرحله‌ای امکان شناسایی رای‌های ثبت شده وجود ندارد .

دسترسی پذیری

سامانه رای شمار به منظور راحتی و در دسترس پذیر نمودن برگزاری هر گونه انتخابات، ابزارهای متفاوت و متنوعی را ایجاد نموده تا از هر جایی و مکانی و با هر دستگاه متصل به اینترنت، بتوانند در رای گیری مشارکت کنند.اپلیکیشن رای شمار برای گوشی‌های اندروید، نسخه وب اپلیکیشن مناسب برای همه نوع دستگاه‌ها و همچنین مشارکت از طریق وب سایت و یا دریافت لینک مستقیم مشارکت از طریق پیامک، راحتی یک مشارکت سریع و حداکثری در انتخابات را برای کاربران فراهم می‌کند.

مقیاس پذیری

پشتیبانی از هر نوع انتخابات از ویژگی‌های منحصر به فرد سامانه رای شمار می‌باشد. برگزاری انتخابات عمومی، اختصاصی، مبنای سهام جهت شرکت‌های سهامی،انجمن‌ها، نهادها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و ده‌ها مرکز و نهاد و دستگاه‌های دولتی با هر نوع تنوع درخواستی می‌توانند به راحتی روی سرورهای قدرتمند و پرتوان سامانه رای شمار انتخابات برگزار کنند و از ویژگی‌های دیگر این سامانه پشتیبانی از انتخابات به صورت آنلاین و یا حضوری و الکترونیکی به همراه آموزش نیز می‌باشد .

سامانه رای شمار یک سامانه مبتنی برفضای اینترنت است که بر بستر بلاک چین پیاده سازی شده است. این سامانه از سرورهای قدرتمندی جهت محاسبات و ارائه سرویس رای گیری به مشتریان خود بهره می برد. احراز هویت و مخفی بودن هویت رای دهندگان، از مهمترین ویژگیهای اصلی و پایه ای این سامانه است.

سامانه رای شمار به دلیل قرار گرفتن بر بستر بلاک چین، امنیت در برگزاری انتخابات را تضمین می کند و به جهت امن بودن این بستر هر گونه دستکاری در آرای اخذ شده بطور کل منتفی می کند. تراکنش های هر انتخاباتی در بستر بلاک چین توسط چند ناظر و مرجع قانونی صحه گذاری می گردد.

این سامانه برای رای دهندگان امکانات و راه های زیادی جهت مشارکت در انتخابات در نظر گرفته که می توان به امکان استفاده از اپلیکیشن رای شمار، وب اپلیکیشن، همچنین صحفه وب اینترنتی و یا ایمیل اشاره نمود، بدین ترتیب کاربران از هر طیفی می توانند در انتخابات مشارکت نمایند. پیشنهاد ما برای مشارکت امن، سریع و راحت استفاده از اپلیکیشن موبایلهای رای شمار است که به راحتی از طریق سایت های کافه بازار، گوگل پلی و خود وب سایت رای شمار قابل دریافت می باشد.

سامانه رای شمار گزارش نتیجه انتخابات را بصورت آنی و با لوگوی رای شمار و همچنین یک بارکد که اصالت رای گیری را از طریق سامانه رای شمار اثبات میکند در قالب یک صورتجلسه ارائه می نماید این صورتجلسه نشان و گواه سلامت برگزاری انتخابات از طریق یک نهاد بی طرف و اطمینان بخش انتخابات برگزار شده خواهد بود.

ر ای گیری در سیستم رای شمار به سه نوع قابل استفاده است:

 1. برگزاری انتخابات بصورت کاملا آنلاین
  در این حالت سامانه رای شمار برای کلیه رای دهندگان که از قبل در سیستم معرفی و توسط مسئول برگزاری انتخابات احراز شده اند، یک پیامک دعوت نامه ارسال می نماید، رای دهندگان از طریق یکی از راه های نصب اپلیکیشن رای شمار، استفاده از وب اپلیکیشن یا صحفه وب اینترنتی، وارد صفحه انتخاب کاندیدا می شوند و مطابق با شرایط و ضوابط انتخابات مذکور، نامزدها و داوطلب های خود را انتخاب می کنند.
 2. برگزاری انتخابات بصورت ترکیب سنتی و سیستمی
  در این حالت ممکن است برای خیلی از سازمانها و نهاد ها مقبول تر باشد که انتخابات خود را از طریق تعرفه های چاپی بصورت دستی و آنلاین برگزار کنند! در این روش به تعداد اعضا و یا رای دهندگان تعرفه چاپی با نام و یا بی نام چاپ میشود و در اختیار رای دهندگان قرار می گیرد. این تعرفه ها بصورت تصادفی (Random) در اختیار رای دهندگان قرار میگیرد. رای دهندگان می توانند از طریق اسکن بارکد توسط گوشی همراه و یا مراجعه به پای کامپیوترهایی که به همین منظور از قبل تعبیه شده است ( تشبیه به صندوق رای ) و با وارد کردن کد شناسایی که در تعرفه چاپی در اختیارشان قرار گرفته، در انتخابات مشارکت می کنند.
 3. برگزاری انتخابات ترکیبی
  در این روش از ترکیب انتخابات بصورت آنلاین و حضوری استفاده میشود، بدین معنی که ممکن است در انتخاباتی تعدادی بصورت حضوری در جلسه رای گیری شرکت کنند و مابقی افراد که نمی توانند در جلسه رای گیری شرکت کنند می توانند بصورت آنلاین و غیر حضوری در انتخابات شرکت کنند که در این صورت لینک صفحه رای گیری به آدرس ایمیل و شماره موبایل همراه ایشان ارسال میگردد.

کاربردهای سامانه رای شمار

این سیستم بطور کلی برای هر سازمان و مجموعه ای که نیاز به برگزاری انتخابات به منظور رای گیری و گزینش یک یا چند نامزد انتخاباتی و یا رای گیری بر روی اشیاء(کالا، خدمات، موضوعات و ...) جهت رسیدن به یک اجماع کلی داشته باشند، کارآمد است.

حتی می توان جهت رای گیری بر روی لوایح، طرح ها، پیشنهادات و پروژه ها نیز جهت رسیدن به یک اجماع کلی از این سیستم بهره برد. بعنوان مثال می توان به مواردی از قبیل ذیل اشاره کرد.

 1. انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکتها و سازمانها
 2. انتخابات مربوط به اعضای هیئت مدیره انجمن ها / نهادها
 3. انتخابات مربوط به ریاست فدراسیونهای ورزشی / هیئت های ورزشی
 4. انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه ها
 5. انتخابات مربوط به مدارس و شوراهای دانش آموزی
 6. انتخابات محلی شوراها
 7. گزینش و رای گیری بر روی طرح ها، پروژه ها و هر شی که قابل رای گیری باشد
 8. انتخابات مجتمع های مسکونی و تجاری
برای اطلاعات از شرایط اجرا و خرید بسته های انتخاباتی و مشارکتی رای شمار کلیک نمایید.

مزایا و قابلیتهای رای شمار

نسخه اختصاصی ویژه سازمانها

چنانچه سازمان و یا ارگانی بنا به سیاستهای داخلی خود تمایلی به استفاده از سامانه بصورت اختصاصی داشته باشد می تواند نسخه اختصاصی ویژه خود را با کمک تیم رای شمار بصورت سفارشی سازی شده دریافت نماید. در این حالت نسخه مورد نظر مطابق با نیازهای مشتری تنظیم شده و بر روی سرور اختصاصی مشتری نصب میگردد.