به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

چرا رای شمار؟

چرا رای شمار؟

سامانه رای شمار یک سامانه مبتنی برفضای اینترنت است که بر بستر بلاک چین پیاده سازی شده است. این سامانه از سرورهای قدرتمندی جهت محاسبات و ارائه سرویس رای گیری به مشتریان خود بهره می برد. احراز هویت و مخفی بودن هویت رای دهندگان، از مهمترین ویژگیهای اصلی و پایه ای این سامانه است.

سامانه رای شمار به دلیل قرار گرفتن بر بستر بلاک چین، امنیت در برگزاری انتخابات را تضمین می کند و به جهت امن بودن این بستر هر گونه دستکاری در آرای اخذ شده بطور کل منتفی می کند. تراکنش های هر انتخاباتی در بستر بلاک چین توسط چند ناظر و مرجع قانونی صحه گذاری می گردد.

این سامانه برای رای دهندگان امکانات و راه های زیادی جهت مشارکت در انتخابات در نظر گرفته که می توان به امکان استفاده از اپلیکیشن رای شمار، وب اپلیکیشن، همچنین صحفه وب اینترنتی و یا ایمیل اشاره نمود، بدین ترتیب کاربران از هر طیفی می توانند در انتخابات مشارکت نمایند. پیشنهاد ما برای مشارکت امن، سریع و راحت استفاده از اپلیکیشن موبایلهای رای شمار است که به راحتی از طریق سایت های کافه بازار، گوگل پلی و خود وب سایت رای شمار قابل دریافت می باشد.

سامانه رای شمار گزارش نتیجه انتخابات را بصورت آنی و با لوگوی رای شمار و همچنین یک بارکد که اصالت رای گیری را از طریق سامانه رای شمار اثبات میکند در قالب یک صورتجلسه ارائه می نماید این صورتجلسه نشان و گواه سلامت برگزاری انتخابات از طریق یک نهاد بی طرف و اطمینان بخش انتخابات برگزار شده خواهد بود.

ر ای گیری در سیستم رای شمار به سه نوع قابل استفاده است:

 1. برگزاری انتخابات بصورت کاملا آنلاین
  در این حالت سامانه رای شمار برای کلیه رای دهندگان که از قبل در سیستم معرفی و توسط مسئول برگزاری انتخابات احراز شده اند، یک پیامک دعوت نامه ارسال می نماید، رای دهندگان از طریق یکی از راه های نصب اپلیکیشن رای شمار، استفاده از وب اپلیکیشن یا صحفه وب اینترنتی، وارد صفحه انتخاب کاندیدا می شوند و مطابق با شرایط و ضوابط انتخابات مذکور، نامزدها و داوطلب های خود را انتخاب می کنند.
 2. برگزاری انتخابات بصورت ترکیب سنتی و سیستمی
  در این حالت ممکن است برای خیلی از سازمانها و نهاد ها مقبول تر باشد که انتخابات خود را از طریق تعرفه های چاپی بصورت دستی و آنلاین برگزار کنند! در این روش به تعداد اعضا و یا رای دهندگان تعرفه چاپی با نام و یا بی نام چاپ میشود و در اختیار رای دهندگان قرار می گیرد. این تعرفه ها بصورت تصادفی (Random) در اختیار رای دهندگان قرار میگیرد. رای دهندگان می توانند از طریق اسکن بارکد توسط گوشی همراه و یا مراجعه به پای کامپیوترهایی که به همین منظور از قبل تعبیه شده است ( تشبیه به صندوق رای ) و با وارد کردن کد شناسایی که در تعرفه چاپی در اختیارشان قرار گرفته، در انتخابات مشارکت می کنند.
 3. برگزاری انتخابات ترکیبی
  در این روش از ترکیب انتخابات بصورت آنلاین و حضوری استفاده میشود، بدین معنی که ممکن است در انتخاباتی تعدادی بصورت حضوری در جلسه رای گیری شرکت کنند و مابقی افراد که نمی توانند در جلسه رای گیری شرکت کنند می توانند بصورت آنلاین و غیر حضوری در انتخابات شرکت کنند که در این صورت لینک صفحه رای گیری به آدرس ایمیل و شماره موبایل همراه ایشان ارسال میگردد.

کاربردهای سامانه رای شمار

این سیستم بطور کلی برای هر سازمان و مجموعه ای که نیاز به برگزاری انتخابات به منظور رای گیری و گزینش یک یا چند نامزد انتخاباتی و یا رای گیری بر روی اشیاء(کالا، خدمات، موضوعات و ...) جهت رسیدن به یک اجماع کلی داشته باشند، کارآمد است.

حتی می توان جهت رای گیری بر روی لوایح، طرح ها، پیشنهادات و پروژه ها نیز جهت رسیدن به یک اجماع کلی از این سیستم بهره برد. بعنوان مثال می توان به مواردی از قبیل ذیل اشاره کرد.

 1. انتخابات اعضای هیئت مدیره شرکتها و سازمانها
 2. انتخابات مربوط به اعضای هیئت مدیره انجمن ها / نهادها
 3. انتخابات مربوط به ریاست فدراسیونهای ورزشی / هیئت های ورزشی
 4. انتخابات شوراهای صنفی دانشگاه ها
 5. انتخابات مربوط به مدارس و شوراهای دانش آموزی
 6. انتخابات محلی شوراها
 7. گزینش و رای گیری بر روی طرح ها، پروژه ها و هر شی که قابل رای گیری باشد
 8. انتخابات مجتمع های مسکونی و تجاری
برای اطلاعات از شرایط اجرا و خرید بسته های انتخاباتی و مشارکتی رای شمار کلیک نمایید.

مزایا و قابلیتهای رای شمار

نسخه اختصاصی ویژه سازمانها

چنانچه سازمان و یا ارگانی بنا به سیاستهای داخلی خود تمایلی به استفاده از سامانه بصورت اختصاصی داشته باشد می تواند نسخه اختصاصی ویژه خود را با کمک تیم رای شمار بصورت سفارشی سازی شده دریافت نماید. در این حالت نسخه مورد نظر مطابق با نیازهای مشتری تنظیم شده و بر روی سرور اختصاصی مشتری نصب میگردد.