به سیستم انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

راهنمای استفاده

راهنمای استفاده

گام نخست : ثبت نام در سایت و انتخاب سرویس

ورود به قسمت ثبت نام سایت و ارسال شماره موبایل و ایمیل جهت احراز هویت و پس از آن دریافت کد شناسایی و ورود به ناحیه ثبت نام و انتخاب سرویس مورد نظر. کمتر از 15 دقیقه.

گام دوم: ورود به ناحیه کاربری و تکمیل اطلاعات پایه

ورود به ناحیه کاربری و تکمیل اطلاعات پایه از قبیل [تعریف انتخابات] و [ تعریف کاندید/ نامزد انتخاباتی] و در پایان [تعریف رای دهندگان] جهت برگزاری انتخابات فقط در کمتر از 30 دقیقه. دقت داشته باشید در این مرحله همچنین شما می توانید اعضای رای دهنده خود را در صورتیکه تعداد آنها زیاد باشد، از قبل در یک فایل اکسل با فرمت ذیل تهیه کرده باشید و با زدن چند کلیک لیست کلیه اعضاء خود را در سیستم به ثبت برسانید. البته بایستی دقت داشته باشید در صورتی که مایل هستید انتخابات بصورت کاملا الکترونیکی برگزار شود، لازم است لیست مشخصات کامل رای دهندگان در سیستم ثبت گردد، در غیر اینصورت نیازی به ثبت نام و مشخصات رای دهندگان نیست.

فرمت و شکل فایل اکسل برای انتخابات عمومی : (xls,xlsx)

در واقع در اینجا یک عکس از نحوه درست کردن فایل اکسل برای لیست اعضای که مایل هستید در سیستم ثبت شوند و از طریق موبایل و ایمیل در انتخابات شما شرکت نمایند مطابق با شکل ذیل فایل را از پیش آماده می کنید

فرمت و شکل فایل اکسل برای انتخابات از نوع عمومی

فرمت فایل اکسل برای انتخابات که بر مبنای تعداد سهام قرار است برگزار شود به شکل ذیل می باشد

فرمت و شکل فایل اکسل برای انتخابات از نوع بر مبنای سهام

در صورتیکه انتخابات شما بصورت حضوری انجام میشود نیاز به ورود و ثبت مشخصات اعضاء ندارید و فقط کافی است که از گزینه تولید کدهای شناسایی رای گیری استفاده کنید و این کدهای چاپ شده را بصورت تصادفی در اختیار اعضاء خود قرار دهید و از آنها بخواهید که به سیستم کامپیوتر که به منظور رای گیری در نظر گرفته شده، و یا گوشی همراه خود مراجعه کنند و با زدن شماره شناسایی خود از صفحه رای گیری کاندیدا مورد نظر خود را انتخاب کنند.

گام سوم : برگزاری انتخابات و مدیریت انتخابات

در این قسمت شما می توانید عملیات اصلی انتخابات را از قبیل صدور مجوز رای گیری / اختتام رای گیری / ابطال رای گیری / ثبت اعتراضات و سایر موارد را به سادگی فقط یک کلیک به انجام برسانید.