به سامانه انتخابات و رای گیری رای شمار خوش آمدید

راهنمای برگزاری انتخابات

گام نخست : ثبت نام در سایت و انتخاب سرویس

- جهت ثبت نام در سامانه رای شمار، ابتدا شماره تلفن همراه و یا ایمیل خود را وارد کرده و کد احراز دریافتی را وارد کنید. پس از احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ثبت نام خود را تکمیل کنید.

- شما میتوانید قبل از خرید و برای آشنایی با سامانه رای شمار، از پنل رایگان ما استفاده کنید و سپس نسبت به خرید پنل بر اساس تعداد انتخابات و رای دهندگان خود اقدام کنید.

گام دوم : تعریف انتخابات

پس از دریافت و یا خریداری پنل خود با انتخاب گزینه انتخابات و سپس تعریف انتخابات در منوی سمت راست صفحه وارد بخش تعاریف پایه انتخابات شوید.

در تعریف انتخابات 4 بخش وحود دارد: - تعاریف پایه - تعریف کاندیدا – تعریف رای دهندگان – اعتبار سنجی

تعاریف پایه

در این بخش میتوانید نوع، تاریخ، تعداد رای دهندگان و نوع برگزاری انتخابات خود را مشخص کنید.

تعریف کاندیدا

اطلاعات کاندیدای خود را در این بخش وارد کرده و سپس کاندیدای مورد نظر را برای انتخابات مربوطه انتخاب کرده و بر روی گزینه " ثبت کاندیدا در انتخابات مشخض شده" کلیک کنید.

تعریف رای دهندگان

در صورتی که انتخابات شما از نوع غیر حضوری و ترکیبی است (انواع انتخابات) می بایست رای دهندگان خود را در این بخش تعریف کنید. تعریف رای دهندگان به صورت دستی و از طریق دریافت از فایل اکسل امکان پذیر است.

دقت داشته باشید در این مرحله شما می توانید اعضای رای دهنده خود را در صورتیکه تعداد آنها زیاد باشد، از قبل در یک فایل اکسل با فرمت ذیل تهیه کرده باشید و با زدن چند کلیک لیست کلیه اعضاء خود را در سیستم به ثبت برسانید. البته بایستی دقت داشته باشید در صورتی که مایل هستید انتخابات بصورت کاملا الکترونیکی برگزار شود، لازم است لیست مشخصات کامل رای دهندگان در سیستم ثبت گردد، در غیر اینصورت نیازی به ثبت نام و مشخصات رای دهندگان نیست.

فرمت و شکل فایل اکسل برای انتخابات عمومی : (xls,xlsx)

فرمت فایل اکسل برای انتخابات که بر مبنای تعداد سهام قرار است برگزار شود به شکل ذیل می باشد

اعتبار سنجی اطلاعات

پس از تعریف جزئیات و ثبت کاندیدا و رای دهندگان، اطلاعات می بایست توسط مدیریت سایت بررسی شوند و سپس به تایید برسند.

گام سوم : برگزاری انتخابات و مدیریت انتخابات

پس از اعتبارسنجی اطلاعات، در بخش مدیریت انتخابات شما امکان نمایش و ویرایش جزئیات، چاپ تعرفه، آغاز و پایان انتخابات و همچنین نظارت بر انتخابات را خواهید داشت. با شروع انتخابات رای دهندگان میتوانند در اپلیکیشن رای شمار رای های خود را ثبت کنند و ناظر انتخابات در صفحه نظارت امکان رصد برگزاری انتخابات را دارد. پس از اخذ آرا شما میتوانید انتخابات را پایان دهید و شمارش آرا را انجام دهید.

لطفا توجه داشته باشید امکان ثبت اعتراض و ابطال انتخابات فقط در بازه شروع انتخابات تا قبل از تایید شمارش آرا امکان پذیر است، و پس از تایید شمارش آرا اطلاعات بایگانی شده و امکان اعتراض و ابطال انتخابات وجود ندارد.

چگونه در سامانه رای شمار رای بدهم؟

برای شرکت در انتخابات، می بایست برنامه رای شمار را در تلفن همراه خود نصب کنید. شما میتوانید اپلیکیشن رای شمار را مستقیما از سایت رای شمار، کافه بازار و یا گوگل پلی دریافت کنید و برای کاربرانی که ازIOS استفاده میکنند و یا نمیخواهند اپلیکیشن ما را نصب کنند، میتوانند از نسخه وب اپلیکیشن ما استفاده کنند.

پس از اجرای برنامه شماره تلفن خود را در برنامه وارد کنید تا یک کد احراز برای شما ارسال شود.

پس از وارد کردن کد احراز شما وارد برنامه میشوید.


بر روی انتخابات کلیک کنید تا لیست کاندیدا برای شما نمایش داده شود.

کاندیدای مورد نظر را انتخاب کرده و برای ثبت نهایی رای خود ادامه را بزنید.

توجه داشته باشید که برای ثبت رای شما در سیستم حتما باید رای خود را نهایی کرده و پس از آن امکان تغییر رای خود را ندارید.

اگر برگه تعرفه رای چاپ شده در دستان خود دارید بر روی شرکت در انتخابات حضوری کلیک کنید. برای دریافت لیست کاندیدا می بایست کد احراز و کد انتخاباتی که در تعرفه چاپ شده است را وارد کنید. و یا کدQR چاپ شده در تعرفه را با دوربین گوشی خود اسکن کنید.

پس از ثبت نهایی رای، تمامی سوابق شرکت در انتخابات شما در برنامه رای شمار از طریق گزینه سوم در صفحه اصلی برنامه قابل مشاهده است.